Шкільна бібліотека

«Бібліотека — це свобода. Свобода читати, свобода думок, свобода спілкування. Це освіта, це розваги, це створення безпечних просторів, а також доступ до інформації»

Ніл Гейман

План роботи шкільної бібліотеки 2022-2023 н.р.

Режим роботи шкільної бібліотеки

на 2021-2022 н.р.

Понеділок - П'ятниця

Фречка Віталія Іванівна

Портфоліо бібліотекаря

Освітній процес у школі зорієнтований на озброєння школярів методами пізнання, у зв’язку з цим, діяльність шкільної бібліотеки спрямована на формування системи бібліотечно-бібліографічних знань, формування мовної культури школярів, громадянської грамотності, забезпечення художньою, довідковою, науково-педагогічною літературою, пошук нових форм роботи, здатних посилити роль книги у навчально-виховному процесі.

Питання організації самоосвітньої діяльності школярів, залучення до розв’язання прямих функцій навчання, виховання любові до книги, удосконалення культури читання, прищеплення навиків самостійної роботи з книгою, реальної допомоги кожному в задоволені особистих читацьких інтересів знаходились у центрі уваги роботи шкільної бібліотеки.

Протягом  навчального року в бібліотеці проводилися виховні, просвітницькі та інформаційні години, літературні вікторини, казкові вікторини, краєзнавчі вікторини, усні журнали, літературні вечори, обговорювання нових книг, літературні ранки, прес-діалоги, голосне читання та обговорення книг, диспути, бесіди, оформлення книжкових виставок та тематичних поличок.

На сучасному етапі велика увага приділяється відновленню звичаїв та традиції українського народу

Щорічно бібліотека відзначає:

- день вшанування пам’яті тих безвинних людей, які загинули голодною смертю в далекому 1933 року;

- трагічну дату Чорнобильської трагедії;

- день Перемоги у ІІ Світовій війні війні.;

- Шевченківські дні.

Завдання, що стоять перед сучасною національною школою, зміна характеру, пріоритетів і підходів до освіти та виховання, процеси глобалізації та інформатизації суспільства зумовлюють зміну функцій та статусу бібліотек загальноосвітніх навчальних закладів, реформування їх в інформаційні центри, які мають здійснювати, в першу чергу, інформаційне забезпечення освітньо-виховного процесу.

У Законі України „Про загальну середню освіту” важливе місце відводиться культурно-виховній і просвітницькій роботі в закладах освіти. Шкільна бібліотека є важливим засобом і формою втілення в життя цієї вимоги.

Робота шкільної бібліотеки – надзвичайно багатогранна. Це й методично-інформаційний центр, де учні розвивають читацький смак, формують любов до книги, це й світ відкриттів, світ творчості, де формується читач-творець.

Діяльність шкільної бібліотеки у 2019-2020 навчальному році була спрямована на виховання в учнів інформаційної культури, любові до книги, культури читання, вміння користуватись бібліотекою, а також на забезпечення різноманітного змісту навчального процесу, всебічне сприяння підвищенню методичної майстерності вчителів шляхом популяризації педагогічної літератури та інформації про неї.

Головна мета роботи бібліотеки - надання всебічної допомоги вчителям і учням у забезпеченні їх інформаційних потреб. У новому навчальному році бібліотека буде сприяти максимальному розкриттю індивідуальності учня, його здібностей, нахилів і талантів; формуванню здорового способу життя, національної свідомості і гідності.