Шкільний краєзнавчий музей "Повернення із забуття"

План роботи шкільного музею "Повернення із забуття" на 2023/2024 н.р.

План роботи краєзнавчого музею "Повернення із забуття" на 2022-2023 н.р.

Звіт про роботу шкільного музею за 2020-2021 н.р.

Юні відвідувачі

Сьогодні у шкільному краєзнавчому музеї "Повернення із забуття" побували чудові гості- вихованці Стеблівського закладу дошкільної освіти. Дітки з цікавістю розглядали музейні експонати, дивувалися, "бо вдома у них такого немає"🤔. Щиро дякуємо за неймовірні емоції, захоплюючі вогники в очах та дитячу зацікавленість. Віримо, що вони гідно будуть оберігати звичаї, традиції та культуру українського народу 🇺🇦

10:19 03.05.2024

"Міжнародний день пам’яток і визначних місць"

Міжнародний день пам’яток і визначних місць, або День всесвітньої спадщини – відзначається щороку 18 квітня. Свято встановлене для підвищення обізнаності громадськості з різноманіттям культурної спадщини, її вразливістю та необхідністю ефективних зусиль заради збереження її для подальших поколінь.

18:44 19.04.2024

"Народні прикмети та повір'я

З давнiх-давен люди не в ладу з погодою, бо ж дощ, як правило, йде не тодi, коли просять, а коли косять: i тепло й холод настають не в пору. i влiтку траплялося кожух одягати: Нiби все наперекiр людинi. Ослiпленi яскравою блискавкою, приголомшенi громовицею, нашi далекi предки у вiдчайдушному поривi кидали в небо списи, стрiли. Пробували небесний вогонь "залякати" вогнем земним - запалювали лiси. Орють i сiють нашi предки майже сiм тисяч рокiв. Завжди їм був конче потрiбен "прогноз" на завтра, на мiсяць, на рiк: i помiтили, що природа сама пiдказує, коли яка буде погода. Птахи, тварини передчувають змiни в атмосферi. Комахи ж вимушенi бути "синоптиками", бо їхнє iснування цiлковито залежить вiд температури, вологостi, повiтря, освiтлення.  За тисячолiття скарбниця хлiборобської мудростi поповнилась перевiреними досвiдом прикметами, що мають не лише практичну, а й наукову цiннiсть. Про народні прикмети та повір'я поговорили з учнями у шкільному краєзнавчому музеї "Повернення із забуття "

21:40 25.03.2024

"Борці за Незалежність України"

Разом з усіма співвітчизниками , 15 березня, ми  вшанували борців за Незалежність України: студентів, карпатських січовиків, патріотів-інтелігентів і усіх тих краян, котрі навесні далекого 1939-го стали на прю з полчищами угорської армії.

12:57 17.03.2024

День Героїв Небесної Сотні!

Щороку 20 лютого Україна згадує подвиг Героїв Небесної Сотні. 10 років тому понад сто людей віддали життя в боротьбі за демократичний вибір України та її європейське майбутнє. До Дня Героїв Небесної Сотні в шкільному краєзнавчому музеї пройшли уроки мужності та вшанування пам'яті учасників Революції Гідності. Вічна пам'ять і слава героям!

17:10 20.02.2024

"День Єднання"

6 лютого Україна відзначає державне свято - День Єднання. Президент України Володимир Зеленський заснував його у 2022-му на тлі попереджень про можливу війну. "Нам кажуть, що 16 лютого стане днем нападу. Ми зробимо його Днем Єднання", - сказав тоді президент. Про історію цієї дати, традиції учні 6 класу дізналися у шкільному краєзнавчому музеї "Повернення із забуття". З Днем єднання! Пам’ятаймо, що ми - сильні, рішучі та незалежні, бо ми разом! Перемоги нам, миру та добробуту!

20:15 16.02.2024

День української хустки!

7 грудня у світі відзначають День української хустки. Саме українська хустка об’єднує жіночі покоління і передається як родинна цінність від матері до доньки для збереження українських традицій. Хустка є символом прихильності, любові, вірності, прощання, скорботи, оберегом і важливим ритуальним предметом. Хустка – це і вузлик з вечерею для хрещених батьків й подарунок нареченому. Хустка на спеченій хлібині, на дитячій колисці… На щодень і на урочисті події, для першого побачення і для родинного свята. Спадщина наповнює нас цінностями власної історії та її культури. Плекаймо власні традиції!

17:28 07.12.2023

День Збройних Сил України!

День Збройних Сил України — це свято на честь тих, хто нині захищає територію нашої країни, забезпечує обороноспроможність Української держави. Це свято хоробрих військовослужбовців, завдяки незламному духу та звитязі яких, ми можемо почуватися у безпеці. Народна мудрість стверджує, що земля може нагодувати людину своїм хлібом, напоїти водою зі своїх джерел, але захистити себе не може.  Тому це святий обов'язок тих, хто живе, хто користується всіма її благами і дарами. Виконують цей почесний обов'язок Збройні сили України. Усі ми поважаємо та захоплюємося воїнами ЗСУ, але скільки ми насправді знаємо про Збройні сили? Помандрувати сторінками доблесної історії українського війська мали змогу учні 8 класу у шкільному краєзнавчому музеї "Повернення із забуття". Свої знання перевірили цікавою вікториною. День Збройних Сил – це не лише день армії, а й день героїв, які стоять на захисті кожного українця. Дякуємо вам за сміливість, рішучість та любов до рідної землі! Слава вам та вашій службі! Слава Україні!

19:47 06.12.2023

90-і роковини Голодомору 1932–1933 років

Цього року, 25 листопада, Україна відзначає 90-і роковини Голодомору 1932–1933 років. Пам'ять про ті жахливі часи надзвичайно важлива для кожного, хто є українцем. Тому, це більше, ніж спогади🕯️  Це - події, які назавжди закарбувалися в історичній пам’яті нашого народу, а також мільйони людських життів, які Україна втратила внаслідок Голодомору і масових штучних голодів. І нам важливо пам’ятати про це – щоби ніколи не дозволити собі забути, хто ми. Про цю трагічну сторінку нашої історії згадали сьогодні з учнями у шкільному краєзнавчому музеї "Повернення із забуття " МИ ПАМ'ЯТАЄМО

21:46 24.11.2023