A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Стеблівський заклад загальної середньої освіти I-III ступенів
Хустської міської ради Закарпатської області

Звіт роботи ШМО класних керівників Стеблівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів за 2020-2021 навчальний рік

Дата: 14.06.2021 11:36
Кількість переглядів: 154

Для ефективної реалізації виховного процесу в школі організовано роботу  методичного об’єднання класних керівників, на засіданнях якого розглядаються актуальні питання виховної роботи. Проведення засідань сприяє підвищенню теоретичного рівня педагогічних кадрів, розширен­ню їхнього світогляду, допома­гає отримати необхідні знання для втілення інноваційних осо­бистісно зорієнтованих вихов­них технологій, впроваджувати активні форми і види діяльності, сприяє запровадженню інтер­активних методик у виховний процес.

Методичне об’єднання класних керівників працює над вирішенням першочергових завдань виховання учнів у су­часних умовах: виховати громадянина-патріота, формувати громадянську активність дітей та підлітків, які люблять свій на­род, Україну, готові самовідда­но захищати і розбудовувати її як суверенну, незалежну, де­мократичну, правову і соціальну державу, виробити імунітет до негативного впливу соціально­го середовища.   

В основу навчально-виховного процесу школи покладена виховна проблема   «Формування в учнів високоморальних якостей, патріотичного світогляду, громадянських позицій та збереження навколишнього середовища».  Виховна робота класних керівників планується на основі  Законів України «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», «Конвенції про права дитини»,  «Концепції громадянського виховання», «Національної доктрини розвитку освіти», «Декларації прав дитини», «Концепції національно-патріотичного виховання»,  наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 31.10.2011 № 1243, яким затверджено «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України». Вся робота класного керівника спрямована на формування загальнокультурних і національних цінностей особистості, що характеризують її ставлення до суспільства і держави, інших людей, природи, мистецтва, самої себе.

            Класні керівники працювали за індивідуальними планами,  змістовна наповнюваність яких відповідає віковим особливостям учнів і спрямована на  виховання у них ціннісного ставлення до себе, родини, людей, до праці, до природи, до культури і мистецтва, ставлення до держави.

          Плани виховної  роботи класних керівників складено відповідно  до методичних рекомендацій  щодо планування  виховної роботи в закладах освіти.

           У 2020-2021 навчальному році до складу шкільного МО входть 7  класних керівників. Робота МО була спрямована на виконання проблемного питання «Формування громадянина патріота, інтелектуально розвиненої, духовно і морально зрілої особистості, готової протистояти викликам глобалізації життя».

         Згідно плану роботи ШМО  на засіданнях було розглянуто основні вимоги до планування виховної роботи в школі на 2020/2021 н.р., особливості організації виховної діяльності, удосконалення професійної компетентності педагогічних працівників, стимулювання до творчої, інноваційної діяльності; надавалися інструктивно-методичні рекомендації, відбувся обмін досвідом щодо вдосконалення системи виховної роботи.

       Засідання ШМО класних керівників проводилися у різних формах: дискусія, тренінг, аукціон психолого-педагогічних ідей.

      На першому інструктивно-методичному засіданні «Стратегічні напрямки  виховання у вимірах сьогодення на 2020/2021 н. р.. Підвищення фахової компетентності    класного керівника» було проаналізовано роботу МО за 2019/2020 н.р., обрано завдання на 2020/2021 н.р. Класні керівники ознайомилися з нормативно-правовими документами, Листами та наказами МОНУ в галузі освіти на 2020-2021 н р. ,поділилися досвідом як спланувати виховну роботу в класі, раціонально обрати педагогічну технологію, грамотно сформулювати мету і задачі виховного заходу.

Співпраця школи та батьківської громадськості забезпечує створення для дитини в школі позитивного природного середовища, в якому розвиваються вміння, творчі здібності, нахили дитини.

У сім‘ї та школи спільна мета – виховати всебічно розвинену, гармонійну особистість, здатну реалізувати себе в професійному, громадському і сімейному житті.

Кінцевий результат спільної виховної діяльності сім‘ї та школи – сформовані в дитини потреби в здоровому способі життя, розвинений інтелект, широкий усебічний розвиток, інтелігентність у спілкуванні, естетичне сприйняття світу, розуміння відповідальності за подальшу долю суспільства та держави.

Досягти цього можливо лише за умови, коли в школі створене і належно функціонує єдине виховне середовище, коли педагоги і батьки поділяють всю відповідальність за майбутнє дитини, коли сім‘я та школа діє за принципом єдності слова і діла. Семе цьому питанню було посвячено ІІ засідання ШМО класних керівників, яке пройшло у формі «круглого столу» на тему «Вчителі – батьки: налагодження партнерства. Профорієнтаційна робота». Класні керівники поділилися своїми напрацюваннями з досвіду роботи. Соціально-психологічною службою школи ( Карянова Н.М. Бондарєва Г.І.) надані рекомендації про найбільш дієві напрямки в роботі з батьками. Класні керівники  Чепка В.Ю.(9 кл.), Попович М.Д. (10 кл.), Гайович М.В. (11 кл.) ознайомили присутніх з системою роботи з профорієнтації учнів.

        Протягом І семестру 2020-2021 н.р були проведені такі виховні заходи згідно плану:

  • Свято Миколая ,5 клас (класний керівник Ігнат К.М.)
  • «Козацькі забави », 6 клас (класний керівник Ігнат Б.В.)
  • День Гідності та свободи, 10 клас ( класний керівник Попович М.Д.).

Аналіз відвіданих виховних заходів показав, що виховна робота проводиться на належному рівні, використовуються елементи сучасних технологій виховання учнів.

         Особливу увагу класні керівники у виховній роботі приділяють превентивному вихованню, профілактиці та попередженню правопорушень серед учнів. Систематично проводяться  бесіди, класні години, тренінги, анкетування, пізнавальні ігри, круглі столи на правову тематику.

        Розглядались педагогічні ідеї щодо підвищення позитивної мотивації учнів до навчальної діяльності та профілактики безпричинних пропусків уроків, розглядалося  питання про новий формат батьківських зборів, основні форми та види діяльності класного керівника в роботі з батьками по формуванню духовної єдності поколінь,вивчалися новинки педагогічної літератури та передовий педагогічний досвід.

          Однією  з  основних  проблем  у  виховній  роботі  з  учнями  є  налагодження  індивідуального  підходу  до  кожної  особистості,  розвиток  творчого  потенціалу  дитини  та  профілактична  робота,  спрямована    на  правовий  аспект  у  вихованні  учнів,  схильних  до  правопорушень.  Адже  кожна  дитина – це  особистість.  А  кожна  особистість  потребує  творчого  підходу,  великого  терпіння  і  любові  з  боку  вчителя.  Тільки  при  такому  підході  до  справи  є  шанс  розкрити   і  розвинути  усі  кращі  сторони  чутливої  дитячої  душі,  творчого  потенціалу  дитини.

Класними керівниками та соціально-психологічної службою школи систематично проводилась профілактична робота з питань попередження негативних явищ в учнівському середовищі.

Аналізуючи роботу методичного об’єднання класних керівників можна сказати про те, що класні керівники підвищують свою фахову майстерність, мають результативність у роботі з вихованцями, є активними учасниками акцій, проектів учнівського самоврядування.

Класні керівники школи мають певний досвід та напрацювання з питань виховної роботи. Тому є доцільним поділитися своїми напрацюваннями з іншими колегами. Разом з тим необхідно продовжити роботу  щодо попередження негативних проявів та правопорушень в учнівському середовищі.

Робота  методичного  об’єднання  класних  керівників  і надалі буде спрямована  на  формування  умінь  вчителів   плідно  працювати  з  учнями,   враховуючи  інтереси  й  запити   самих  школярів,  індивідуальний  підхід  у організації виховної  роботи,  охоплюватиме  питання  планування,  організації  та  аналізу  ефективності організації виховного  процесу,  різноманітних  нових дистанційних засобів  навчання, особливо в умовах пандемії.

         Модель віддалених кінцевих результатів:

- рівень готовності учня до життя у сім’ї і суспільстві;

- рівень громадянської свідомості;

- рівень здоров ’я і здорового способу життя;

- рівень вихованості.

 

 

                                                Керівник ШМО класних керівників Чепка В.Ю.


Звіт роботи ШМО класних керівників за 2020 ? 2021 н.р. (презентація)


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора