Декоративно-прикладне мистецтво. Урок «Магія вишивки»
Образотворче 5 клас.
Декоративно-прикладне мистецтво.
Урок «Магія вишивки»
Колись давно, у древні дохристиянські часи, наші предки вірили в сили природи і древніх богів. Одними з найулюбленіших були Сварог і Берегиня. Чим же заслужили вони любов людей?
До Сварога та Берегині постійно приходили люди, щоб подивитися на хатину, піч і жорна, скуштувати того дива, що хлібом зветься й схоже на сонце. І сказали їм Сварог і Берегиня, щоб виходили вони з печер і будували світлі хати, щоб не ходили в диких шкурах, а вчилися ткати полотно та ходити в білому одязі, як личить дітям Білобога. Люди слухали й раділи, але коли надходила ніч, страх виповзав відусіль, бо земля починала трястись і гойдатись. То лютував Чорнобог. Наслав Чорнобог на людей своє чорне військо — стадо ящерів, якому наказав знищити Сварога, Берегиню й сварожичів.
Не могли зупинити чорних ящерів ані мечі сварожичів, ані палаючі смолоскипи самого бога Сварога. І тільки Берегиня в яскраво-білому вбранні з вишитими червоними «стрілами Перуна» та «соколами» змогла це зробити. Вона пішла на ящерів з піднятими догори руками — і грізне військо відступило. Ящери відповзали назад, поки не потопилися в річці Росі й не перетворилися на скелі.
З того часу люди вважають Берегиню богинею краси, великою охоронницею.
А що було в руках у Берегині? Які обереги? Це нам покажуть учні 5 класів.
І хай допоможе нам Бог!
Вчитель Ігнат Б.В.